esmaspäev, 3. veebruar 2014

Heegeldatud papud beebile


Tahtsin kingituseks teha pisikesi heegeldatud papusid beebile, kes tegi minust tädi. Otsisin kaua õiget mustrit ja tegelikult päris sellist ei leidnudki. Sai palju proovitud ja sätitud ning lõpuks panin kokku erinevatest õpetustest sellise, mis mulle meeldis.

Lõngana kasutasin Wool & Ramboo lõnga Alize baby wool, värvusega 33. Heegeldasin topeltlõngaga nagu mulle teha meeldib ja heegelnõel oli suurusega nr. 3.

Talla heegeldamine

Tee 13 ahelsilmust. Alusta tagasi heegeldamist nii, et jätad ühe silmuse vahele ja teed järgmisesse silmusesse 2 kinnissilmust ning seejärel 10 korda igasse ahela silmusesse  1 kinnissilmus. Rea viimasesse silmusesse tee 4 kinnissilmust ja tule teiselt poolt ahelsilmuseid tehes tagasi. 10 kinnissilmust igasse silmusesse ning viimasesse, kus oli juba kaks kinnissilmust tee veel kaks juurde ja lõpeta ring aassilmusega. Järgmisel ringil tee silmusesse 1 sammas, järgmisesse silmusesse kaks sammast ja seejärel 10 sammast igasse silmusesse. Siis jälle kaks silmust ühte silmusesse ning üks poole ringi lõppu. Teine pool heegelda täpselt niisamuti ning lõpus ühenda aassilmusega. Viimasel ringil tee 2 sammast kahte järgmisesse silmusesse, siis ühte silmusesse kaks sammast ja siis 5 sammast (igasse üks). Seejärel mine üle kinnissilmuste peale ja tee 5 kinnissilmust igasse silmusesse üks, siis kaks kinnissilmust ühte silmusesse ja seejärel kaks järgmisse kahte silmusesse. Ringi teine pool te samamoodi ning lõpeta jällegi aassilmusega. Nüüd peaks olema valminud papu tald ja see peaks olema jala kujuga.

Külgede heegeldamine

Mina heegeldasin ilma lõnga katkestamata edasi. Muutus vaid see, et enam ei teinud ma ringi lõppu aassilmuseid. Esimesed kaks ringi tee igasse silmusesse üks kinnissilmus. Seejärel heegelda sammastega järgmised 8 silmust kahekaupa kokku (algul oli 8 ja peaks jääma 4 silmust). Mine üle kinnissilmustele ja heegelda seni kuni jõuad ringi lõpuossa (8 silmust on veel jäänud) ja heegelda need samamoodi kokku. Järgmisel ringil heegelda sammastega kokku just kokku heegeldatud silmused. Nii et nüüd jääb 4 silmuse asemel kaks. Tee jällegi edasi kinnissilmustega kuni jõuad lõpu juurde ja heegelda sammastega kokku viimased 4 silmust. Viimane rida tee igasse silmusesse üks kinnissilmus. Lõpeta töö ja peida otsad.

Kinnitusosa

Heegelda 35 ahelsilmust. Tagasiheegeldamisel alusta kuuendast silmusest (et tekiks nööbi jaoks aas). Heegelda rea lõpuni kinnissilmustega ning viimasesse silmusesse tee neli kinnissilmust. Seejärel heegelda mööda ahelsilmuste teist poolt samamoodi tagasi kuni jõuad aasani. Aasa heegelda seitse kinnissilmust aga lõng võta läbi aasa mitte läbi silmuse.

Õmble kinnitusosa ja nööp papu külge ning kaunista vastavalt soovile. Mina tegin kaunistuseks valged roosid.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar