pühapäev, 10. november 2013

Purgiga nõelapadi


Oli tarvis valmistada üks nõelapadi. Mulle väga meeldib, kui lisaks üksikutele nõeltele on võimalik ka pakis olevad nõelad kõiki koos hoiustada ja seepärast on nõelapadi purgi peal.

Vaja läheb:
  • tavaline kaanega purk
  • lõng heegeldamiseks
  • heegelnõel (nr 5)
  • sukanõel
  • kuumliim
  • kuumaliimi püstol
  • vatiin
  • liivapaber

Heegeldamisel kasutasin Novita lõnga “Helen”, mis oli heegeldamisel topelt. Algatuseks pane ümber näpu lõng ja tee sealt läbi aas. Heegelda kogu töö kinnissilmustega. Esimesse ringi tegin 6 kinnissilmust, tõmbasin lõnga lühemast otsast heegeldatud osa ilusasti ringiks ja kinnitasin ringi aassilmusega. Teisel ringil tuleb igasse heegeldatud silmusesse heegeldada 2 silmust. Kolmandal ringil heegelda üks silmus, järgmisesse kaks silmust ja siis jälle üks ja siis kaks. Nüüd tulebki igal ringil pikendada kahe silmuse heegeldamist ühte auku. Näiteks neljandal real teed kaks kinnissilmust kahte silmusesse ja siis kaks ühte silmusesse. Nii heegeldad seni kuni purgi kaane pind on kaetud. Seejärel enam silmuseid juurde ei loo ja heegeldada igasse auku ühe silmuse. Selle tulemusena tekib pisikene müts. Olenevalt sellest, kui kõrget mütsikest tahad heegeldad ridu. Viimasel real eemaldasin ühe lõnga ja jätkasin tööd vaid ühekordse lõngaga. Heegeldasin kaks kinnissilmust ja siis kinnissilmus-sammas-sammas-kinnissilmus ja siis kordasin seda jälle kaks kinnissilmust kahte auku jne…kuni ring sai täis. Kinnitasin ja peitsin otsad.

Roosi valmistamiseks heegeldasin keti (25 silmust) ja liikusin tagasi ühekordsete sammastena. Keerasin selle roosiks kokku ja õmblesin kinni.

Lehe jaks oli ketis 5 silmust. Tagasi liikudes heegeldasin ühe kinnissilmuse siis kaks sammast ja kaks kinnissilmust. Jätkasin ringi ja tegin kaks kinnissilmust kaks sammast ja ühe kinnissilmuse.

Panin heegeldatud osa vatiini täis. Karestasin liivapaberiga purgi kaane ja tegin kaane pealmise osa kuumaliimiga kokku. Siis sättisin kaane ilusti paika ja hakkasin kaane ääri osaliselt liimiga kokku tegema ja kinnitasin selle heegeldatud osa külge.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar