Keraamika ringis on vahepeal valminud veel mõningad asjad ja ühte näitan nüüd teilegi. Tegemist on soolatopsiga, mida mul hädasti vaja oli. Selle tegemisel kasutasin kahte erinevat savi. Pruunist savist valmistasin soolatopsi, millele pressisin sisse templitega sõna “sool”. Hiljem täitsin igal küljel ühe sõna teist värvi saviga ja kui töö oli kuiv lihvisin õrnalt üleliigse ära. Glasuuritud on läbipaistva glasuuriga.
reede, 29. november 2013
pühapäev, 10. november 2013
Purgiga nõelapadi
Oli tarvis valmistada üks nõelapadi. Mulle väga meeldib, kui lisaks üksikutele nõeltele on võimalik ka pakis olevad nõelad kõiki koos hoiustada ja seepärast on nõelapadi purgi peal.
Vaja läheb:
- tavaline kaanega purk
- lõng heegeldamiseks
- heegelnõel (nr 5)
- sukanõel
- kuumliim
- kuumaliimi püstol
- vatiin
- liivapaber
Heegeldamisel kasutasin Novita lõnga “Helen”, mis oli heegeldamisel topelt. Algatuseks pane ümber näpu lõng ja tee sealt läbi aas. Heegelda kogu töö kinnissilmustega. Esimesse ringi tegin 6 kinnissilmust, tõmbasin lõnga lühemast otsast heegeldatud osa ilusasti ringiks ja kinnitasin ringi aassilmusega. Teisel ringil tuleb igasse heegeldatud silmusesse heegeldada 2 silmust. Kolmandal ringil heegelda üks silmus, järgmisesse kaks silmust ja siis jälle üks ja siis kaks. Nüüd tulebki igal ringil pikendada kahe silmuse heegeldamist ühte auku. Näiteks neljandal real teed kaks kinnissilmust kahte silmusesse ja siis kaks ühte silmusesse. Nii heegeldad seni kuni purgi kaane pind on kaetud. Seejärel enam silmuseid juurde ei loo ja heegeldada igasse auku ühe silmuse. Selle tulemusena tekib pisikene müts. Olenevalt sellest, kui kõrget mütsikest tahad heegeldad ridu. Viimasel real eemaldasin ühe lõnga ja jätkasin tööd vaid ühekordse lõngaga. Heegeldasin kaks kinnissilmust ja siis kinnissilmus-sammas-sammas-kinnissilmus ja siis kordasin seda jälle kaks kinnissilmust kahte auku jne…kuni ring sai täis. Kinnitasin ja peitsin otsad.
Roosi valmistamiseks heegeldasin keti (25 silmust) ja liikusin tagasi ühekordsete sammastena. Keerasin selle roosiks kokku ja õmblesin kinni.
Lehe jaks oli ketis 5 silmust. Tagasi liikudes heegeldasin ühe kinnissilmuse siis kaks sammast ja kaks kinnissilmust. Jätkasin ringi ja tegin kaks kinnissilmust kaks sammast ja ühe kinnissilmuse.
Panin heegeldatud osa vatiini täis. Karestasin liivapaberiga purgi kaane ja tegin kaane pealmise osa kuumaliimiga kokku. Siis sättisin kaane ilusti paika ja hakkasin kaane ääri osaliselt liimiga kokku tegema ja kinnitasin selle heegeldatud osa külge.
neljapäev, 7. november 2013
Reljeefplaatide hoiustamine
Otsustasin oma töövahendeid korrastada ja alustasin reljeefplaatidest (embossing folders). Kuna mul neid väga palju pole tegin pisema karbi ja nii, et ka uute plaatide jaoks varu jääks. Karbi põhjaks võtsin tavalise hommikuhelveste karbi, mille ülemise osa lõikasin ära ja alumise osa katsin paberiga. Kaunistuseks värvisin tulbid ja kleepisin karbile. Et mul oleks hea ülevaade olemasolevatest mustritest lõikasin välja lipikud, pressisin neisse mustrid ja kinnitasin köiterõngaga kokku.
reede, 1. november 2013
Purk soola ja leivaga soolaleivaks
Veel üks võimalus, kuidas värsketele koduomanikele soola ja leiba viia nagu traditsiooniks on. Purk on täidetud soola ja leivaviiludega. Siiski peab mainima, et hiljem sai leib vahetatud riivleiva vastu kuna niiskele leivale seal olla ei meeldinud ja kui leib oli ära kuivatatud, siis ei jäänud seda soola vahelt näha. Purgi silt on üle tehtud Mod Podge`ga, et köögis olles niiskus paberile viga ei teeks.